وب نویس دوشنبه 29 دی 1393 05:54 ب.ظ نظرات ()

دانلود درایور اجرای برنامه های جاوا در ویندوز - Java SE Runtime Environment 7 Update 6

 

 

 

همانطور که اجرای فایل های فلش در ویندوز، نیازمند فلش پلیر است، اجرای برنامه های جاوا هم نیازمند درایور جاوا در ویندوز است.

 

البته کاربرد جاوا بسیار فراگیر تر است. بسیاری از سایت های اینترنتی دارای کدهای جاوا هستند و اگر شما درایور جاوا را بر روی ویندوز خود نداشته باشید، هنگام مشاهده این سایت ها با خطا مواجه میشوید. برخی از برنامه ها و Application ها نیز برای اجرای صحیح نیازمند درایور Java هستند.

 

به این درایور که به اجرای کدهای جاوا در ویندوز کمک میکند، در اصطلاح Java SE Runtime Environment و یا موتور جاوا گفته میشود. این برنامه را میتوان با Net Framework. مقایسه کرد که به اجرای برنامه های دات نت کمک میکند.اصلی ترین قابلیت Java SE Runtime Environment ، کمک به اجرای صحیح صفحات وب است. امروزه تقریبا در صفحات تمام سایت ها از جاوا استفاده میشود. مرورگر های مختلف مثل اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس نیز برای اینکه بتوانند محتوای این سایت ها را به درستی نمایش دهند، به این برنامه نیاز دارند. بنابر این توصیه میشود هر بار که مرورگر جدیدی را نصب کردید، بلافاصله Java SE Runtime Environment را نیز نصب کنید.

 

برای تست اینکه آیا جاوا بر روی مرورگر شما نصب شده است و به درستی کار میکند یا خیر، میتوانید به این صفحه مراجعه کنید :

http://javatester.org/javascript.html

 

در این صفحه، ورژن جاوای نصب شده روی سیستم خود را نیز خواهید دید. اگر ورژن آن قدیمی بود و یا اصلا نصب نبود، حتما این برنامه را از سرزمین دانلود دریافت کرده و نصب کنید.

 

 

دانلود و نصب این برنامه از سایت اصلی آن، برای کاربران ایرانی با محدودیت هایی مواجه است. اما شما میتوانید جدید ترین نسخه درایور جاوا، یعنی Java SE Runtime Environment 7 Update 6 را به صورت رایگان از سایت سرزمین دانلود دریافت کنید:

 

دانلود نسخه 32 بیتی - با حجم 29.1 مگابایت


دانلود نسخه 64 بیتی - با حجم 30.7 مگابایت


           سرزمین دانلود